cami yapi ekipmanlari fuari

2016 BASIN BÜLTENİ

3. İHTİSAS CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI AÇILIYOR!

Cami sektörünün dünyadaki en büyük etkinliği olan Şahin Medya Yayıncılık ve Aktif Fuarcılık tarafından organize edilen 3. İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Fuarı, 31 Mart - 3 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde ( Yeşilköy) 11. Salonda ziyaretçileri ile buluşuyor.

İlki, 23 Şubat 2014 yılında CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen 69 sektör temsilcisi ve 4237 ziyaretçi katılımıyla gerçekleştirilmiş ve tüm dünyada adından sıkça söz ettirmiştir.

3. İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nda ise, 89 firma katılmaktadır. Katılımcı firmalar, yaptığı çalışmaları ve eserlerini sergileme imkânı bulacaklardır.

3. İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Fuarı Genel Koordinatörü Hüseyin Şahin yaptığı açıklamada, yurtiçi ve yurtdışındaki Diyanet Camiası, Müftüler, Cami dernek yönetimi, Cami Hocaları, Cami Mimarları, Cami sektörüne iş yapan firmalar, tedarikçiler ve hayırseverlerin bu fuarda bir araya geleceğine dikkat çekerek tüm kamuoyunu fuara beklediklerini ifade etti.

Hüseyin Şahin, fuarın en önemli amacını ise, yapılmakta olan camilerimizin mimari açıdan ve kullanılacak ekipmanlar anlamında yeni teknolojilerden faydalanmasındaki önemi vurguladı. Şahin, Türkiye genelindeki imalatçıların buluşturulduğu, iş yapan tüm sektör temsilcilerinin bir araya geldiği 3. İhtisas fuarında, kimin nerede ve nasıl iş yaptığı araştırılarak imalatçıların tek çatı altında buluşturulmasının amaçlandığını belirtti.

Teknolojinin, fikirlerin, mimarinin, sanatın buluşmasını sağlamak, sanat eserlerinin birbiriyle yarışır güzellikte olmasıyla özel eserlerin ortaya çıkmasını, bununla birlikte Osmanlı ve Selçuklu Sanatını da yeni teknolojide uygulamanın önemine dikkat çekti.

Suudi Arabistan, Malezya, Tayvan, Türkmenistan, Ürdün, Hollanda, Almanya, ABD, Rusya, Avusturya, İspanya, Arnavutluk, Cezayir, Fas, Libya, Katar, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bahreyn, İngiltere, Irak, Endonezya, Yemen, Kuveyt, Makedonya, Lübnan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Pakistan, Senegal, Tacikistan, Kuzey Irak gibi birçok ülke temsilcilerinin katılacağı fuarın uluslararası alanda önemli bir gündem yarattığına işaret eden Hüseyin Şahin düzenledikleri fuarın bu alanda dünyada tek olmasının da altını çizdi.

Bu yıl 3. İhtisas Fuarında dikkat çeken diğer önemli bir ayrıntı KOSGEB desteğinin arttırılması oldu. KOSGEB ile büyüyen çalışmalarına devam eden 3. İhtisas fuarı bu yıl tüm ülke katılımcılarının, emeği ve işçiliği buluşturan tüm temsilcilerin katılımı ile gerçekleşecek fuarda ev sahipliği yapacak.

Halı sektöründen kurşun sektörüne, ahşap oymacılığından, hat, nakkaş süslemeye, kurşun ve alüminyumdan, vitray cam süslemeye, ses, ışık aydınlatmadan, çini, mermer ve ısıtma sistemlerine sektörün önde gelen 89 firmasının projeleriyle, halkın karşısına çıkacağı dile getirildi.

31 Mart 2016 Perşembe günü saat 11:30’da Diyanet İşleri Başkanı açılışı ile gezilebilecek 3. İhtisas Fuarı 3 Nisan Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecektir.


2016 Basın bültenini indirmek için tıklayınız.
REFERANSLARIMIZ
OTEL KONAKLAMA
E-DERGİ
SOSYAL MEDYA
DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
Tel : Fax : www.camiyapiekipmanlari.com