4. İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Fuarı Katılımcı Firma Görüşleri

Akbulut Mermer – Mehmet Ali AKBULUT: Konya’da taşı sanatla buluşturan Akbulut Mermer firması, CNC makinası ile yaptıkları işlerden örneklerle fuara katıldı. Çalışmalarını fuar ziyaretçileriyle buluşturan, fuarı başarılı bulduğunu ve fuardan memnun olduğunu belirten Mehmet Ali AKBULUT, fuarda yeni çalışmalarını ziyaretçiyle buluşturduklarını da belirtti.

Altın Çini: Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na 4 yıldır katılıyoruz. Amacımız sektörde hem işimizi hem de markamızı temsilen güzel işlerimizi ziyaretçilerle buluşturmaktır. Katılımdan ve fuardan memnunuz.”

Altuner Mermer – Selahattin ALTUNER: “Mesleğe 1982 yılında çırak olarak başladım. 1987 yılında ise kendi işimi kurdum. Hala kendi işimizi İstanbul’da sürdürüyoruz. 4 yıldır Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na katılıyoruz. Bu fuarın Cami sektörüne kaliteyi getirdiğini, marka bilincini kazandırdığını düşünüyorum. Fuarların her yıl düzenlenmesi imaj ve kaliteyi yükseltmek adına oldukça önemlidir. Fuarlar olduğu sürece firmalar ister istemez rekabet sebebiyle kalitesini yükseltmek zorundadır. Dünyanın her yerine iş yapıyoruz. Yurtdışında da önemli projelerimiz var. Yeni tesis ve teknoloji ile kaliteyi yükseltmeyi düşünüyoruz. Fuar, reklam, kalite ve imaj için çok önemli. Cami Derneklerinin bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor. Arayıp davet ettiğimiz halde fuara katılmıyorlar. Tüm Cami Dernekleri yöneticilerinin bu fuara katılmasını arzu ediyoruz. 2018’de fuarda tekrar görüşmek üzere.”

ASD Ahşap: “Fuardan memnunuz. Ziyaretçiler aradığı her ürünü aynı alanda görüp, değerlendirme ve güvenilir firmaları tanıma fırsatını yakalıyor. Sektörün bu fuara ihtiyacı var ama daha çok katılım gerekiyor. Bu imkanı verenlere ve özellikle Hüseyin Şahin Bey'e teşekkür ederiz.

Berk Minarecilik – Abdul Samet ZAMAN: “Babadan oğula geçen bir mesleği icra ediyoruz. 32 yıldır çalışmalarımızı Samsun’da sürdürüyoruz. Çalışmalarımızın son yedi yılında markalaştık ve kalitemizi büyüttük diyebiliriz. Her iş farklı bir iştir prensibiyle, çalışmalarımızla kaliteyi ön planda tutuyoruz. Fuara ilk defa katıldık. Cami sektöründen değişik işler yapan firma temsilcileriyle tanışıyoruz ve bir araya geliyoruz. Fuarın her zaman farklı bakış açılarıyla bir arada olabilmek için ve marka gelişimimiz için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Buluş Dekorasyon – İbrahim HAN: İstanbul’da merkezli firmamız çalışmalarını hem yurtdışı hem de yurt içinde sürdürüyor. Uzun yıllardır sektör içindeyim. En son Kırgızistan’daki çalışmamızı iki gün önce tamamlayıp fuar sebebiyle döndük. Kalıbı kendimiz çıkarıp modellerimizi kendimiz oluşturuyoruz. Fuar için fıskiye model çalışmalarımızı da ziyaretçilerimiz için fuara getirdik. CNC makinası ile modellerimizi yapıp işi kendimiz geliştiriyoruz. Cami sektörü için oldukça başarılı bir fuar olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarımızla her daim ziyaretçilerimizle buluşmak için fuarın devam etmesini istiyorum. Cami sektörünün buluşma noktası olduğu için oldukça önemli bir fuardır.

Cami Esnaf ve Sanatkarları Derneği Başkanı – Salih KARADAĞ: “Derneğimiz 2016’nın son aylarında faaliyete geçti. 8 yıl ‘Cami Sanatkarları’ olarak bir araya geldik. Öncelikli hedefimiz kaliteli işler yapan, sözünü tutan ve işini düzgün yapan sektör temsilcileriyle bir araya gelerek bir topluluk oluşturmaktı. Cami sektörü için neler yapabiliriz düşüncesiyle, örnek olabilecek çalışmalara imza atabilmek amacıyla dernek faaliyeti halindeki topluluğumuzu resmiyete dökmek istedik. Amacımız, Camilere güzel eserler bırakabilmektir. Derneğimizin 43 resmi üyesi var. Şu anda üye olmak isteyen 30 firma için dernek tüzük ve şartnamemize göre değerlendirme ve araştırma yapıyoruz. 2016’da İstanbul’da düzenlenen fuara kıyasla katılım oranı farklı bir bölge olmasından dolayı düşük gibi görünse de iş ve özellikle ihtiyaçları için gelen ziyaretçilerle oldukça verimli bir fuar geçirdiğimiz kanısındayım. Ankara, Bursa, Samsun gibi birçok ilden gerçekten işin ehlilerini buluşturan fuarda, kaliteyi buluşturan ve ihtiyaca cevap veren bir fuar verimliliğini yaşadık.

Cami Sanatkarlar ve İş Adamları Derneği (CASİAD) - Basın Sözcüsü Müslüm KORKUTATA: “CASİAD, dünyanın birçok ülkesinde ve ayrı ayrı kıtalardaki firmaların Cami Sanatı ve sektörü adına gösterdiği faaliyetlerin sonucundaki güçlü birleşimin bir araya gelişidir.

Derneğimiz, birebir üretici firmaların içerisinde olduğu sanatı icra eden sanatkarların temel kaynağında hedeflediği üst seviyedeki kaliteyi mimari yapıya, dokusuna ve özgünlüğüne uygun üreten, üretici firmalarında bir araya gelmesiyle oluştu. 19 kurucu üyemizle 2017 yılında kuruldu. Temel hedefimiz sayımızı arttırmaktır. 80 yıllık büyük firmaların ve sektör temsilcilerinin gelişimiyle güçlenen bir dernek yapısı oluşturduk. Üyelerimizden her bir firma dünyanın birçok noktasında hizmet veriyor.

‘Allah’ın mescitlerini ancak inananlar imar edebilir. (Tövbe Suresi, 18. Ayet)’ Bu terbiye ve özveri ile yaşayacağız. Tüm firmalarımızın bu iş ahlakı içinde olacağından şüphe duymuyoruz. Bu anlayışı da Türkiye geneline yaymayı düşünüyoruz. Cami Yapı Ekipmanları Fuarı, bizim için sektör temsilcileriyle birebir buluşma noktası oldu. Fuar ilk kez Kocaeli’nde gerçekleşmesine rağmen sektör temsilcileriyle de yaptığımız istişareyle oldukça verimli ve kaliteli geçtiği düşüncesindeyiz.

Ceran Ahşap & Kündekari – Mustafa CERAN: “Minber, kürsü, tavan, çitekari, giriş kapıları, sedir ürünlerimizle fuara Konya’dan katılıyoruz. Kaliteye önem veren ve ne çeşitte ürünler istediğini bilen ihtiyaç sahipleriyle ürünlerimizi buluşturduğumuz verimli bir fuar geçirdik. Fuarda teklif verdiğimiz müşterilerimiz oldu. Bu yıl ilk kez fuara katıldım. Kaliteyi ve ürünleri yakından görme fırsatı sunan ‘Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’ hem network açısından hem de markaların kendilerini geliştirmeleri açısından da oldukça önemli bir role sahiptir.”

Çağın Vitray Sanat Evi – Mehmet VATAN: “Bu işe gönül verenler olarak yaklaşık 35 yıldır bu işi yapıyoruz. Vitray denilince akla renkli camların birbiriyle dans ettiği, ışığın günümüze yansıması geliyor. ‘Cami Esnaf ve Sanatkarı’ olarak bu işi icra ediyoruz. Cami hayırseverlerine de teşekkür ediyoruz ve Cami sektöründe bu işin içinde olduğumuz içinde çok mutluyuz. Fuara katılma amacımız hem sektördeki dostlarımızla buluşmak hem de çalışmalarımızı ziyaretçilerle buluşturmak, ziyaretçilere anlatmak ve işimizi göstermektir. Yaptığımız işleri fuarda sunmak istediğimiz için fuara katıldık, fuar güzel geçti ve her geçen yıl daha da iyi olacak. Fuarda, daha çok işe gönül veren, daha fazla araştırma, bilgi sahibi olabilme amacıyla gelenlerin bir arada olması önem teşkil ediyor. İlgisi olan insanları daha çok görmek istiyoruz ve bekliyoruz. Ürünlerimizi sunmaya, anlatmaya, sektörle buluşturmaya fuarlarla ve atölyelerimizle devam edeceğiz.

Çıtakari: “Fuara markamızı temsilen katıldık. Yoğun ve beklentimizle örtüşen bir fuar oldu. Tüm sektör temsilcilerinin bir arada olduğu bu fuarda bulunmak çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşşekkür ederiz.”

Dadaş Cami Halıları – Cengizhan ÖZGÜN: “15 yıldır sektörün içindeyim. 5 yıldır kendi firmamızla çalışıyoruz. Genel merkezimiz İstanbul’dadır. %100 akrilik ve yün halı imalatı merkezimiz Gaziantep’ten hizmet vermekteyiz. Yeni koleksiyon ve desenlerimizle fuara katıldık. Verimli bir fuar geçirdik.

Demirci Ahmet: “Ürünlerimizi tanıtmak için ikinci kez bu fuara katılıyoruz ve amacımıza ulaştık. Bu imkanı veren herkese teşekkür ederiz.”

Dijital Mühendislik – Rafet BELEN: “Özellikle dijital teknoloji alanında led tabanlı ürünler üretip, montaj, program kurma ve servislerini 38 yıldır İstanbul’da yürütmekteyiz. Cami ürünlerimiz olan dijital mahya, aydınlatma ve kandil ürünlerimiz ile fuara katıldık. Fuar, bu yıl beklentilerimizi karşılayacak düzeyde iletişime geçtiğimiz, bağlantı kurduğumuz firmalarla oldukça verimli geçti. Ziyaretçi kapasitesi çok yüksek görünmese de temelde ihtiyacı olan iş sahiplerini buluşturan verimlilikteydi ve iş sahiplerinin ihtiyaçları için burada bulunduğunu gördük. Birebir bağlamda iyi ilişkilerimiz oldu ve fuarlarla birlikte de olmaya devam edecektir.”

Ehli Kalem Sanat Hizmetleri – Abdulkerim ÖZTÜRK: “Kalem işi ve Cami iç süslemesi, nakkaş çalışmaları, altın varak çalışmaları gibi genellikle tezyinatla alakalı çalışmalarla son zamanlarda proje odaklı çalışıyoruz. İnsanlar daha çok bilinçlendiği için ve mimari projelere daha çok ağırlık verildiği için özel projelere ağırlık veriyoruz.Son zamanlarda altın varak çalışmalarına ağırlık veriliyor bu konudaki çalışmalarımızı da Kazakistan ve Afrika’da tamamlayarak fuara katıldık. Hem çalışmalarımızı sergileme fırsatımız oldu hem de yaptığımız çalışmaları görmek isteyen ziyaretçilerimizle paylaşma fırsatını yakaladık. Verimli bir fuar geçirdiğimizi belirtmeliyim.” Fuar sektörümüzde kalite ve markaları buluşturma noktasında büyük bir başarı sağladı. Bu başarı bizlerinde desteği ile yıllarca devam edecektir.

Enes Isıtma & Mühendislik – Selami ÇİFTÇİ: “Cami altı halı ısıtma sistemlerini, namaz öncesi ve sonrası vakitlerin ayarlanması gibi sistemsel hareketle ayarlanan uzaktan kumandalı bir sistemin üretimi İstanbul’da yapıyoruz. Hüseyin Bey’le bu yıl üçüncü fuar yılımızı geride bıraktık. Hüseyin Bey’in yüreğine ve emeğine sağlık, verimli bir fuar geçirdik. Gelecek yıllardaki fuarlarla da daha verimli geçeceğini düşünüyoruz.

Erdemler Ahşap – Vedat ERDEM: “Ankara firmasıyız, Kahramanmaraş’ta da şubemiz bulunuyor. Mihrap, minber, kürsü, kapı, ahşapdekorasyon alanında Camilerimize hizmet veriyoruz. Kalite ve yüksek standartlarda çalışmalar yapmak öncelikli hedefimizdir. Fuarda bu yıl üçüncü yılımızdı. Her zaman üzerine kalite ve markamızı yükselterek devam ettik. Bu yılda oldukça verimli bir fuar olduğunu özellikle belirtmek isterim. Piyasada kalite, marka ve yüksek kaliteye önem veren firmaları buluşturan Cami Yapı Ekipmanları Fuarı, her yıl daha güzel çalışmalara imza atıyor. Fuar bizim için çok verimli, bereketli geçti ve çok memnunuz. 2018 yılında da fuarı takip edip programımıza göre katılım göstereceğiz.

Es-Ar İnşaat – Dursun KOZAK: “2005 yılından bu yana Amasya’da Cami dış cephe, mozaik, şap ve kubbe altı şap düzeltme işlemleri gibi inşaat işleri yapıyoruz. Türkiye’nin her yerinde özellikle İstanbul’da iş yapıyoruz. Fuar Kocaeli’nde yapılmasına rağmen verimli geçti, Bilinçli ihtiyaç sahiplerinin daha çok araştırmak amacıyla ziyaretçi olduğunu belirtmek isterim.

Formline Precast – Ali Kemal KATRANCI: İstanbul’da cam elyaf katkılı, precast beton elemanlar üreten bir firmayız. Fabrikada üretimde 35 çalışanımız var. Yurtdışı ağırlıklı çalışıyoruz.” Proaktif Fuarcılık bünyesindeki Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na bu yıl ilk kez katıldık. İlk kez katılmamıza rağmen firmamız için yoğun ve verimli bir fuar oldu.

Gökçe Cami Halıları – Samet KARATAŞ: “2000 yılından bu yana Cami sektöründe faaliyet gösteriyoruz. 2016 yılından bu yana sektöre ‘yeni sağlıklı halılar üretimi’ adı altında, nano teknolojiyle (gün ışığında kendini temizleme ve sıvı barındırma özelliğine sahip) yeni bir üretim başlattık. Özellikle bu yılki Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nda yurtdışından ciddi taleplerimiz oldu. Çok verimli bir fuar geçirdik.”

Hamle Kündekari – Mehmet Emin YILDIZ: “1960 yılından bugüne babadan oğula devirle büyüyen bir Konya firmasıdır. Babam 17 yaşında firmayı kurdu. Şu anda üç kardeş minber ve mihrap çalışmalarımıza devam ediyoruz. Günümüzde kündekari unutulmaya yüz tutmuş bir sanattır. Ürünlerimizi sergileme fırsatımız fazlasıyla oldu. Fuarın faydalarına genel olarak baktığımızda ürünlerimizi, markamızı ve kalitemizi tüm sektördeki ilgilenen, ihtiyacı olan herkesle buluşturabilme fırsatı yakaladık.” Fuar bu yıl oldukça hareketli geçti.

Harmantepe Kurşun Kaplama – Garip TEKİN: “20 yıldır Cami sektöründeyim. İşimizi severek yapıyoruz, işimizi sağlam ve düzgün yapmayı önemsiyoruz. Bu yıl 4. kez Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na Erzincan’dan katıldık. Elimizden geldiğince gelecek fuarlara katılacağız.

Hasçınar Kündekari – Hasan Bey: “Gaziantep’ten fuara katılıyoruz. Oymacılık, kündekari, çitakari, CNC kapıları üretiminde çalışıyoruz. Ürünlerimiz tamamen el oymasıdır. Ürünlerimizi fuarda sergileme fırsatımız oldu ve yoğun bir ilgiyle karşılaştık.

İmaj Dekorasyon – Erkan ORHAN: “Kocaeli’nde beton (dış) pencere ve vitray pencere çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu yıl ilk kez Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na katılmamıza rağmen hareketli bir fuar geçirdik.

KalePro Ses, Işık ve Görüntü Sistemleri – İsmail KALE: “Kale Elektronik’i 24 yıl önce İstanbul’da kurdum. Ses ve ışık sistemleri yapıyoruz. İki oğlumla çalışmalarımıza Avrupa ve Amerika ağırlıklı devam ediyoruz. 15 firmaya distribütörlük hizmetimiz var.

Geçen yılda fuara katıldık ve fuarlara sürekli katılıyoruz. İstanbul’daki fuara kıyasla yoğunluk daha az gibi görünse de ilerleyen yıllarda çok daha iyi olacağı kanısındayım. Bu yılki fuara iş birliği yapmak isteyen ve araştırmacı bir profilin daha çok rağbet ettiğini söyleyebilirim.

Karadağ Minarecilik – Ahmet KARADAĞ: “20 yıldır İstanbul’da Cami sektöründeyiz. Amacımız, sektöre daha güzel eserler kazandırmak ve profesyonel çalışmalar yapmaktır. Bina değil eser yaptığımız için işin hakkını vermeye çalışıyoruz. ‘Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’ sektörümüz için oldukça önemlidir, uzun zamandır fuarlara katılıyoruz.” Amacımız hem işimizi hem de markamızı temsilen güzel işlerimizi ziyaretçilerle buluşturmaktır.

Karadeniz İnşaat – Temel BALTACIOĞLU: “1993 yılından bu yana İstanbul’da Cami sektöründe hizmet vermekteyiz. İlk etapta kurşun kaplamayla işe başladık. Minare yapım-yıkım gibi tadilat ve restorasyon işi de yapmaktayız. Sektöre daha iyi hizmet verebilmek adına Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nda stand kurduk. Hedefimiz gelecek nesiller için her şeyin daha iyisini yapmak ve yaptırabilmektir.

Fuar güzeldi. İstanbul dışı olduğu için bu kadar katılımcı beklemiyorduk ancak oldukça hareketli bir fuar dönemiydi. Beklentimizi oldukça karşılayan bir fuardı. Çok kalabalık olmamasına rağmen gelen ziyaretçiler iş yaptırabilecek ve araştırmaya önem veren kişiler oldu. Hizmetlerimizi anlatabildiğimiz ve işlerimizi sunma fırsatı bulabildiğimiz için bizde çok memnun olduk.

Kazak İnşaat – Sadık KAZAK: “18 yıldır İstanbul’da Cami sektöründe sıva ve mozaik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye’nin her yerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl ilk kez fuara katıldık. Fuar oldukça iyi geçti. Gelen ziyaretçiler iş yaptırabilecek firma ve kişilerden oluştuğundan beklentilerimizi karşıladığını söyleyebilirim.

Kütahya Çini Yapı Tasarım – Ahmet ESENTÜRK: “25 yıldır Kütahya’da Cami sektöründe iç cephe, çini dekorasyon, ayet, pano, minber, mihrap, kürsü ve duvar işleri imalat çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aslında yer ve konum olarak İzmit bize yabancı, bir önceki yıl fuar için İstanbul’daydık. Anadolu’ya açılmak oldukça güzel. İstanbul birinci derecede önemli ancak fuar gün geçtikçe daha da başarılı olacaktır. Genel anlamda bu yıl İzmit’teki fuarın başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Kütahya Sanat Çini – Nezir ÇETİN: “1996 yılından beri Kütahya’da Cami içi dekorasyon, mihrap, minber, kürsü ve duvar süslemeleri işlerini ve montajını yapıyoruz. İlk kez bu yıl fuara katıldık. Fuar oldukça güzel geçti, bereketliydi. Ziyaretçilerimiz, müşterilerimiz oldukça fazlaydı.

Firmamızı daha iyi tanıtabilmek ve fuarı da ziyaretçilerimize daha fazla anlatabilmek için Cami sektöründeki firmalara da iş düşmektedir. Kurumsal firmalar fuar sayesinde biraz daha ön plana çıkmış oluyor. Camileri bilinçlendirmek adına da fuar çok önemli ve güzel, insanlara doğru olan şeyleri daha iyi anlatabiliyoruz. Piyasada iyi iş yapan ve kurumsal firmaların %90’ı bu fuara katılıyor. Proaktif Fuarcılık’a, Hüseyin Bey’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Firmamızı ve imajımızı tanıtabildiğimize inanıyoruz. Sektördeki aynı işi yapan meslektaşlarımızla hem tanışma hem de daha fazla fikir alışverişinde bulunabilme fırsatımız oldu.

Lalegül Mermer – Yusuf ÖZKAN: “Çayırova-Şekerpınar’da bulunan firmamızla Cami sektöründe mihrap, minber, kürsü gibi bölümlerin tüm mermer işlerini yapıyoruz. Sektörde babamızla beraber çalışmaya başladık. Çekirdekten yetişmeyiz, şu anda üç kardeş beş yıldır kendi firmamızda çalışıyoruz.

Markamızla ve otuz yıllık deneyimimizle fuara katılmak istedik. Fuar oldukça bereketliydi, ziyaretçi sayımızda beklediğimiz gibiydi.

Man-İş Yapı, İzolasyon, Metal Çatı Kaplamaları – Rafet & Şükrü MANİŞ: İstanbul’da Kubbelerin metal, kurşun kaplamalarını, ısıya ve suya karşı izolasyonlarını yapıyoruz. Modernize olmuş projelerde kurşun dışı seçeneklerimiz, paslanmaz çelik, krom gibi alternatiflerimiz var. Alanda ve sektörde yenilikçi, daha mimari ve teknik detaylara dayalı, belli özellikleri taşıyan kendini geliştiren bir firma olduğumuz inancındayız. Personelimizin teknik anlamda gelişmesini ve atölye eğitimlerini de oldukça önemsiyoruz. İleriye yönelikte ciddi çalışmalarımız, projelerimiz var. Markamızı ve çalışmalarımızı da temsilen fuara katılmak oldukça önemlidir. Katılımdan ve fuardan memnunuz.

Mertcanlar Mermer – Mustafa SÜZER: “Konya’da, Türkiye genelinde Cami sektöründe çalışan 37 yıllık bir firmayız. Fuara katılma amacımız, ‘Camilere nasıl daha fazla katkıda bulunuruz?’ Bunu oldukça önemsiyoruz. Cami derneklerinde sıkıntılar var. Cami ekipmanları bulunmasında ve temin edilmesinde firmamızı temsilen fuara katıldık. Camilere ve derneklere de faydamız olsun istedik. Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’ndan oldukça memnunuz, daha da iyi olmasını istiyoruz.

Mila Mimarlık & İnşaat – Mimar Mehmet OSMANLIOĞLU: “34 yıldır çalışmalarımıza nitelikli, abidevi yapılarla örneğin, Cami, saat kulesi, çeşme, şehir giriş kapıları, Türk evleri ve Türk mimari örnekleri, sanatsal değer taşıyan yapılarla İstanbul’da devam ediyoruz. Projesini çizdiğimiz yapıların inşaatlarını, uygulamalarını bizzat yapıyoruz ya da projelere danışmanlığını veriyoruz. Fuar çalışmalarından memnunuz.

Fuar, hizmetlerimiz ve markamız açısından olduğu kadar sektördeki yapı ekipmanları temini açısından da çok önemlidir.

Mirman Kurşun – Engin MANİŞ: “Kadir Mirdoğan ile Man-İş Yapı’nın ortak kuruluşu olarak İstanbul’da bir yıldır faaliyetlerini sürdüren şirketimizde kurşun üretiyoruz.

Zamanında mal teslimi ve kurşun kalitesiyle ilgili piyasadaki bazı sıkıntılardan dolayı uygulayıcı firma olarak piyasada kurşun üretimi tarafındaki ihtiyaçtan yola çıkarak firmamızı kurduk. Minare ve kurşun kaplama çalışmalarımızla fuara katıldık. Fuarın, beklentilerimizi karşıladığını, sektördeki ürün kalitesini ve araştırmasını yapmak isteyen herkesi bu yıl Kocaeli’de buluşturduğunu eklemek istiyorum.

Mozaik İnşaat – Yusuf ÇOBAN: “1993 yılından bugüne İstanbul’da, dış cephe, cami mozaikleri, kaplama işleri, iç sıva, kubbeüstü kurşun ve alüminyum kaplama ve kaplama işçiliğine hazırlık olarak şap ve ısı yalıtım malzemeleri kullanarak sektör çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’ndan oldukça memnunuz, daha da iyi olmasını istiyoruz.

MR Alüminyum Dekorasyon – Ramazan AKÇA: “3 yıldır İstanbul’da otomatik açılır kapanır cam sistemleri, panoramik alüminyum, güneş kırıcı, PVC kaplama gibi çalışmalarla sektörde faaliyet gösteriyoruz.”

Projelere göre tasarımları fiyatlandırıp müşterilerimize sunuyoruz. Fuar beklediğimizden çok daha iyi geçti. Ziyaretçilerimizle ve müşterilerimizle oldukça yoğun geçti, güzeldi.”

Nakkaş Önder NARİN: “Cami sektöründe 27 yıllık deneyimimizle, Camilerin iç süslemeleri, kalem işlerini ve bu çalışmaların renklendirme, tasarım ve çizimlerini yapıyoruz. Kayseri merkezli firmamız ve İstanbul’daki şubelerimizle, yerinde işleme tarzıyla, kalem işi, boya ve fırçalarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fuara müşteri beklentisiyle gelmedik, potansiyelimiz belli, ancak markamızla ve imajımızla fuarda bulunmayı istedik. Sektörün gelişmesi ve yaptığımız işlerin tanınması açısından bu fuarda bulunmamız bizim için bir güzelliktir. Fuara katılmanın maddi ve manevi boyutu var. Biz Cami sektöründeki bu fuara 2010 yılından beri katılıyoruz. Bu fuara katılan firmaların hepsi Cami sektöründe çalışıyor. Diyanet İşleri çalışanlarınında bu fuara katılımlarını daha çok bekliyoruz. Bu yılki davetiyeleri bizzat gördüm. Herkese bu davetiyelerin verildiğine ve ulaştığına da bizzat şahit oldum. Hüseyin Bey’i bu konuda tebrik ediyoruz. Bu yıl fuarda herhangi bir eksiklik görmedim.” Ancak Cami sektöründe dernekler, özellikle de müftülüklerin ‘Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na daha fazla katılımları ve ilgilerini görmek istiyoruz. Proaktif fuarcılığın tanıtımından memnunuz ve firmalar olarak müşterilerimizi fuara davet etmeliyiz.

Ortadoğu Mermer – Ahmet KELEŞ: “42 yıldır İstanbul’da Cami sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Marmara Adası’nda mermer ocaklarımız, But’ta traverten ocaklarımız var. En iyi şekilde çalışmaya azmediyoruz, fuara katılma amacımız da bu yüzdendir. Yurtdışı fuarlarına da katılıyoruz ancak Kocaeli’nde düzenlenen bu fuarda gördüm ki gezen müşteri ve ziyaretçilerin %80’i alıcı ve gerçekten işleri araştıran, gören, ürünler hakkında bilgi sahibi olmaya gelen potansiyel bir kitlesi vardı. Fuardan memnun kaldık.

Osmanlı Cami Donanımları – İlhan ÜNLÜ: “2000 yılından bu yana kurumsal kimliğe sahip Ankara firması olarak, anahtar teslimi Cami projeleri yapıyoruz. İkinci firmamız olan Özkent Cami Pencereleri ile Cami’lerde vitray ve dış korunaklı elyaf katkılı beton pencere çalışmalarını yürütüyoruz. Fuar çok güzel geçti. Daha önceki yıllarda katıldığımız İstanbul CNR’da düzenlenen fuar kadar yoğun olmasa da İç Anadolu’ya yakın olması sebebiyle de önemlidir. Tüm resmi makamların bu güzellikleri ve gücü görmesini istiyorum bu sebeple fuarın Ankara’da da düzenlenmesini arzu ediyoruz.

Osmanlı Doğal Taş İşletmeciliği – İsa YILDIZ: “20 yılı aşkındır Ankara’da Camilerimizde iç ve dış dekor, mihrap, minber, mukarnas sütun başlıkları gibi çalışmaları yapıyoruz. Geçen yıla göre İzmit’teki fuar oldukça kalabalık ve yoğun geçti. Çok memnum kaldık. Reklam açısından bu yıl televizyon, radyo reklamları ve broşür dağıtımı çalışmalarının yapılması fuarı oldukça iyi etkiledi. Fuara ilgi yoğundu. Yurtdışından da fuara katılım oldu. Hüseyin Bey’e de teşekkür ediyoruz. Biz firmalara da düşen fuar çalışmalarını hem sosyal medyada paylaşıp hem de çevremizdeki herkese anlatıp fuarın daha çok ziyaretçiye ulaşmasına katkıda bulunmak olmalıdır.

Örnek Nakkaş – Sıddık KORKUTATA: “23 yıldır Cami sektöründe nakkaş ve kalem işini yapmaktayım. İşimi severek yapıyorum. İşimizin daha kaliteli olması ve daha iyi tanıtım yapabilmek adına 4 yıldır Cami sektöründe düzenlenen bu fuara katılıyoruz. Fuardan beklentimiz yalnızca iş değil, firmalarımızın birbirlerinden esinlenerek daha kaliteli işler yapabilmesi ve Cami derneklerimizin bilinçlenmesidir. Biz bina değil Cami yapıyoruz! Dini mabetlerimizi yapıyoruz. Hep beraber ‘Bu fuarı daha iyi nasıl tanıtabiliriz?’ Bu fuar sektörümüz için oldukça önemlidir. Hüseyin Bey’e teşekkür ediyoruz ancak stand sıralaması konusunda daha organize olunmalıdır. Aynı işi yapan firmaların daha çok bir arada olduğu bir düzenlemenin daha iyi olacağı kanısındayım.

Öveç Kardeşler Mermer – Şenol ÖVEÇ: “Beş kardeş olarak 25 yıldır İstanbul’da mermer çalışmalarımızı yürütüyoruz. Amacımız, atalarımızdan kalan işi ve tarihi yaşatmaktır. Fuara 4 yıldır katılıyoruz. Gün geçtikçe fuarın daha da iyi olacağı kanısındayım.

Özkul Halı – Behçet ÖZKUL: “Firmamız Manisa’da bulunuyor. 105 yıllık bir firmanın 4. kuşak temsilcisiyim. Sadece Camilere halı dokuyoruz. Fuara %100 yün olan halımızın marka ve imaj tanıtımını yapmak için geldik. Müşteri memnuniyeti ve kalitenin beraber ilerlemesi sonucunda işlerimizi bugüne kadar taşıdık. Bu fuar çok güzel bir organizasyon oldu. ” Ortam ve tanıtım çok iyiydi. Aynı işi yapan firmaların bir araya gelmesi ve tanışması da oldukça iyi oldu.

Phonex Led – Ahmet ALTUN: İstanbul’dan Türkiye genelinde projelerle beraber aydınlatma üzerine çalışıyoruz. İmalat yapan bir firmayız, projelendirip uygulamasını yapıyoruz. Fuara gelen ziyaretçiler direkt ve bilinçli geliyor. Odağa hitap ediyoruz bu sebeple de fuardan oldukça memnunuz. Fuar yoğun ve iyi geçti.”

Ramazan Baştan İnşaat – Ramazan BAŞTAN: “Kurumsal kimliğimizi ziyaretçilerimize sunmak ve kurumsal imajımızı ön plana çıkarmak amacıyla fuara katıldık. Babadan oğula geçen ve Kocaeli’nde bulunan firmamızla çalışmalarımızı fuarda ziyaretçilerimize sergilemek amacıyla da buradayız.

Bu fuarın amacı ulaşamadığımız veya bize ulaşamayan ziyaretçilerimiz için çalışmalarımızı sergilemektir.”

Revzen Dekorasyon - Fazlı ÇELİK: “27 yıldır Cami sektöründe çalışıyorum. 17 yıldır da kendi işimi yapıyorum. İşimizi daha kaliteli ve iyi yapabilmenin peşindeyiz. Fuara bu yıl ilk kez katıldım. Gelecek yıllarda düzenlenecek fuarlarla da daha güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum.

Revzen & Arabacı Dekorasyon – Veli ARABACI: “1989’dan bugüne Cami sektöründeyim. 2008 yılından beri Arabacı Dekorasyon bünyesinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Teşekkür ediyorum.”

Cami sektöründe daha iyi nasıl iş çıkarabiliriz, kendimize neler katabiliriz bu düşünceyle yola çıkarak bu yıl fuara katıldık. Katılımcı firmaları da fuar sayesinde tanımış olduk.

Revzen Tezyinat Cami Sanatları – Yasin Burak KAZAK: “Çayırova’da, müzeyyen, içlik ve dışlık pencere, Cami kalem işi, nakkaş, altn varak gibi alanlarda hizmet vermekteyiz. Çözüm ortaklığı konusunda destek verebilen ve imalat yapan bir firmayız. Fuara markamızı temsilen katıldık, daha önce de Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na katıldık. Yoğun ve beklentimizle örtüşen bir fuar oldu.

Rölöve Yapı ve Dekorasyon – Mehmet Akın AYDIN: İstanbul’da bulunan babadan oğula geçen çeyrek asırlık bir şirkette, üç kardeş çalışmalarımızı ve imalatımızı 1993 yılından beri Cami sektöründe yürütüyoruz. 2006 yılından bugüne ise fiberglass ve precast dediğimiz eski eserleri teknolojiyle buluşturabileceğimiz ürünlerle çalışmaya devam ettik.” Diyanet işlerinin ve müftülüklerin sektörümüzün tek fuarına daha fazla destek vermelerini bekliyor ve kendilerini bizzat burada yanımızda görmek istiyoruz.

Safir Avize – Veysel ÖZHASRET: “1985 yılında başladığımız işimizi Düzce’den yürütüyoruz. Önce kristal imalatı işiyle başladık. Her türlü projeli işte yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarımız devam ediyor. Fuara her yıl olduğu gibi hem markamızı hem de imajımızı temsilen katıldık. Bereketli ve yoğun bir fuar oldu.

Serko Halı – Bülent ARSLAN: “45 yıldır Manisa’da Cami sektöründe %100 yün, alev almama özellikli, doğal ve naturel malzemeli halı üretimi yapan bir firmayız. Yeni nesil boyalarla hazırladığımız duvardan duvara halılarımızı, Türkiye’de ve dünyanın her yerindeki Camilerimize seriyoruz. Tüm Türkiye’deki Cami derneklerine, Cami yapan dernek başkanlarına ve yöneticilerine buradan sesleniyoruz. Camilerin ihtiyacı olan tüm ürünler 4 yıldır devam eden bu fuarda var.

Tüm kaliteli ve iyi işler yapan firmalar bu fuara katılıyor. Gelip gezip bu fuardan ürün temini konusunda daha fazla bilgi almalarını istiyoruz.

Sıvaper – Sait Ali ÇINAR: “İstanbul merkezli tesisimizle restorasyon harcıyla desteklediğimiz Cami sektöründe inşaat ve dış cephelerde kullanılan genleştirilmiş perlit esaslı ısı yalıtımı sağlayan ürünlerimiz var. Yurtiçinde bayilerimiz var ve Ortadoğu’ya ürünlerimizi ihraç ediyoruz. ‘Proaktif Fuarcılık’ ekibine ve Hüseyin Bey’e teşekkür ediyoruz.

Styronit Doğal Yalıtım Teknolojileri – Zafer DALKILIÇ: “2001 yılından beri İstanbul Tuzla’da doğal ısı yalıtım sıvaları üreten bir firmayız. Bu kapsamda Camilerimizde kubbelerin üzerine uygulanan ısı yalıtım sıvası, horasan harcı sıvasını üretmekteyiz. İmalatlarımızla yutiçinde ve yurtdışında çalışıyoruz. Geçen seneki fuarda da yüksek katılımcı düzeyi gördük. Özellikle Cami ekipmanları sektöründeki birçok firma bu yılda fuardaydı. Değişik illerden değişik ziyaretçilerimiz vardı. Bu fuarın sektördeki büyük bir eksikliği tamamladığını düşünüyoruz.

Cami sektöründe ve cami inşaatlarındaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla bütün üreticilerin fuarda olması ziyaretçilerimiz için büyük bir avantaj sağlıyor.

Talha Elektronik – Zülfü HANÇER: “2003 yılında İstanbul’da kurulan firmamızla Türkiye’de 1000’e yakın Camimize hizmet vermekteyiz. Fuarımızdaki yoğunluktan ve sektör temsilcileri ile bir arada bulunmaktan memnunuz. Güzel bir fuar geçirdik. 2018 yılında İstanbul’da düzenlenecek fuarda görüşmek üzere, Proaktif Fuarcılık’a teşekkür ederim.

Tempo Kompozit – Murat Uğur TEMURALAY: “1986 yılından beri İstanbul’da faaliyet gösteren firmamız, 2004 yılından bu yana Cami sektöründe Cami kubbeleri, minareleri ve alemleri üretimi üzerine çalışıyor. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında faaliyetlerimiz var. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda fuar oldukça hareketliydi. Fuara geçen yıl olduğu gibi bu yılda marka ve imajımızı temsilen katıldık. Proaktif Fuarcılık’a teşekkür ederiz.” Fuardaki ziyaretçilerimizle ve katalogtan seçtikleri ürünlerle yurtdışından da birçok siparişimiz oldu.

Usta Taş Restorasyon – Fatih KARAMEŞE: “20 yıldır Ankara’da Cami taş, mermer kaplama, restorasyon işleri yapıyoruz. Çalışmalarımız eserlere, aslına uygun ve uygulamalı olarak yapılmaktadır. Fuar çok iyiydi. Sektörde profesyonel çalışan firmalar olarak fuara katılma amacımız, merdiven altı işçiliğe son vermektir. İşimizi daha iyi ve daha düzgün yapmak için buradayız.

Vitray Dekorasyon – İrfan YILMAZ: “Aile şirketi olarak İstanbul’daki atölyemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye’nin her yerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Oldukça iyi bir fuar geçirdik. Proaktif Fuarcılık’a teşekkür ederim.” 2018 yılında İstanbul’da düzenlenecek fuarda görüşmek üzere.

WuduMate – Ahmet YÜCEBAŞOĞLU: “İngiltere ortaklı bir İstanbul firmasıyız. Her binaya uygun tüm projeler için kompakt, kullanışlı, hijyenik, bireysel abdest alma üniteleri üretiyoruz. Çok pratik ve emsali bulunmayan ürünler olduğundan çok fazla talep var. Fuarda da yoğun bir taleple karşılaştık. Çok bereketli bir fuar oldu bizim için. Fuar'da emeği geçenlere teşekkür ederiz.” 

Yavuzcan Nakkaş – Ahmet ÇELİK: “1990 yılından beri İstanbul’da Cami sektöründeki nakkaş çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugüne kadar 300’den fazla Cami’de çalışmalarımızı tamamladık. Türkiye’nin her yerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güzel bir fuar geçirdik. 2018 yılında İstanbul’da düzenlenecek fuarda görüşmek üzere, Proaktif Fuarcılık’a teşekkür ederim.

Yılçay Kündekari – Ahmet YILÇAY: “1988 yılından beri Konya’dan Cami sektöründeki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm Türkiye’de ve dünyada kündekari sipariş ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm kaliteli ve iyi işler yapan firmalar burada ve Kocaeli bölgesindeki tüm ihtiyaç sahipleri, hayırseverler ve Cami derneklerini yöneticilerinin gezip bu fuardan ürün temini konusunda daha fazla bilgi almalarını istiyoruz. 2018 yılında İstanbul’da düzenlenecek fuarda görüşmek üzere.

Yılsan Kızıl Metal – Ferhat GÖRAL: “10 yıldır Bursa’da Cami sektöründe Cami kubbe, metal kenet kubbe ve çatı kaplama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fuara bu yıl ilk kez katıldık. Fuarın faydalarını fuarı tamamlamadan görmeye başladık. Bu kadar beklentimiz yoktu açıkçası. Ama ziyaretçilerin bilinçli olması ve fuara yoğun talep göstermesi çok güzeldi. Fuarın getirileri beklentimizin çok üzerinde oldu. 2018 yılında İstanbul’da düzenlenecek fuarda görüşmek üzere, Proaktif Fuarcılık’a teşekkür ederiz.” 

Yön Avize – Ramazan YÖN: “Samsun’da bulunan firmamızda kapalı mekan aydınlatmaları ve projelere özel aydınlatmalar yapıyoruz. Tasarım üzerine çalışıyoruz. Mekana göre avizeler üretiyoruz. Sektörde eskiyiz ancak firmamız sekt&

Yorum YazYorumlar (0)

Yorum Yok
OTEL KONAKLAMA
E-DERGİ
SOSYAL MEDYA

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
PROAKTİF FUARCILIK LTD.ŞTİ Tel : 0216 311 58 27 Fax : info@camiyapiekipmanlarifuari.com www.camiyapiekipmanlari.com